Máte zkušenosti s nákupy „z druhé ruky“?


Co si představit pod pojmem second hand
Secondhandový prodej (tedy v překladu „prodej z druhé ruky“) znamená to, že si na určeném místě zakoupíte produkt – výrobek nebo zboží – které nepochází přímo z výrobní továrny, kde právě nově vznikl. Podobné zboží již před Vámi někdo vlastnil a z nejrůznějších důvodů se rozhodl, že již mu dále neslouží k užitku. Takový majitel pak může podobné věci (v závislosti na poptávce po nich v konkrétní zemi či přímo v konkrétním městě) odnést do výkupního místa, takzvané komise. Zde je od něj, za předpokladu že je nepoškozené a může i nadále plnit svou funkci – za určitý malý obnos zboží opětovně vykoupeno a nabídnuto jiným zájemcům.
oblečení v second handu
Secondhandovým zbožím se zřejmě nejčastěji stávají zejména následující produkty:
·         Oblečení;
·         Obuv;
·         Módní doplňky;
·         Dětské hračky.
 
Ovšem lze narazit také na prodejny, v nichž lze zakoupit „z druhé ruky“ též drogistické zboží, domácí potřeby nebo knihy (antikvariáty jsou tedy v zásadě second handy, v nichž jsou zákazníkům nabízeny knižní publikace).
 
prodej oblečení z druhé ruky
Výhody nákupu v second handu
Vzhledem k tomu, že skutečně nejčastěji jsou opětovně prodávány zejména oděvy, budou pozitiva nákupu v prodejně s použitým zbožím ilustrovány právě na artiklu oblečení. Jedná se například o:
·         Nižší pořizovací cenu zboží – ta může být v porovnání s původní cenou nového zboží nižší klidně i o 95 %, což je tedy skutečně veliký rozdíl.
·         Větší pestrost nabízeného zboží – na rozdíl od běžných obchodů s textilním artiklem (které reagují na aktuální trendy a často se tak stává, že při procházení obchodním domem narážíte v jednotlivých prodejnách prakticky na ten samý styl oblečení) zde můžete najít modely
i několik let staré, které již běžně nejsou v obchodech k dostání, ovšem které lze nosit jako vintage styl nebo jimi nahradit Váš oblíbený kousek v šatníku, který už má leccos za sebou.

5/5 - (2 votes)