Finance

Hypotéka nebo nájem

Určitě to znáte. Jste mladí a chcete kupovat byt anebo dům. A to se krásně myslí a říká, ale realita je opravdu jinak. V dnešní době to je opravdu složité. Není tak složité sice najít si byt anebo dům ke koupi, ale je opravdu složité si najít nějakou banku, která vám dá hypotéku. Věřte mi nebo ne, ale mít hypotéku je opravdu velký oříšek. I když jsem měla nadprůměrný plat v práci, taky jsem na hypotéku nedosáhla. A v dnešní době to opravdu je složité. V bankách chtějí po vás různé dokumenty a taky informace, o kterých snad ani nevíte že existují. A tak jsem si řekla, že si na hypotéku raději počkám. Zatím bydlím v nájmu. Nicméně mi ale jedna moje kamarádka řekla, že má hypotéku bez registru. Vůbec jsem nevěděla, co to ta hypotéka bez registru je, a tak jsem si sedla k počítači a vyhledávala jsem si různé informace o hypotéce bez registru.

Máte dům na klíč?

A musím říct, že na mě na internetu vyjelo opravdu mnoho odkazů na hypotéku bez registru. A musím se přiznat, že jsem o tom slyšela úplně poprvé. Jenomže jsem nevěděla, co od hypotéky bez registru čekat. Tak jsem raději zašla do banky a zeptala jsem se, co je to hypotéka bez registru a jaké má podmínky. A musím říct, že jsem byla docela překvapená.

Hypotéka má různé proky.

Hypotéka bez registru je právě pro nás, pro mladé lidi. Navíc má opravdu nízký úrok, který vyjde lidem vstříc. Takže v klidu zvládnu splácet. Taky jsem byla nadšená, že ihned na druhý pokus jsem hypotéku bez registru dostala. Byla jsem opravdu ráda. A musím říct, že i moje rodiče byli určitě jistě rádi. Určitě hned slavili, že se od nich odstěhuji a budou mít klid. Takže za mě mohu hypotéku bez registru opravdu doporučit všem. Hypotéka bez registru je vážně ve světě hodně oblíbená. A jistě mi dáte za pravdu, že je hodně lepší bydlet ve vlastním bytě nebo domě než jenom roky platit nájem, když ta nemovitost vaše nikdy nebude. Vím, že někomu to vyhovuje, ale mě nikdy.