Rubrika: Auto

Auto a typy aut.

Auto

Auto je dopravní prostředek, tak jako jiné vozy, které se pohybují po vozovce. Aby jsme mohli řídit auto potřebujeme řidičské oprávnění, které získáme po úspěšném složení závěrečných zkoušek v autoškole. Auto je manuálně ovládané takže se používá řadící páka a spojka a potom jsou auta, která jezdí na automat, kde spojku nenajdete a auto řadí takzvaně za Vás. Záleží jaké auto si koupíte nebo na které si uděláte řidičák. 

Autoškola a jak získat řidičské oprávnění

Nejdříve se musíte přihlásit do vámi zvolené autoškoly, kde následně hodině na hodiny praktické, kde řídíte auto s osobou, která je oprávněná učit v autoškole a potom jsou běžně hodiny, kde vyučující prezentuje a vysvětluje dané situaci na silnici, značky a další. Každý má že zákona 28 hodin po 45 minutách, které by měl odřídit.

Auto z vrchu

Aut je strašně moc druhů a značek. Mezi nejznámější u nás je česká výroba a to značka ŠKODA. Tento automobil se vyrábí v Mladé Boleslavi a je to dítě české země. V dnešní době lze běžně koupit různé značky aut. Můžete si auto koupit od soukromé osob, z bazaru, či s prodejny nové.

Koupě auta

Předtím než koupíte auto máte právo na zkušební jízdu, kde si můžete vyzkoušet jak se Vám v auto sedí, jestli vám zde něco chybí, či se Vám řídí dobře. Dále máte právo dozvědět se všechny informace o vozidle např. Najeté kilometry, kdy byla provedena technická kontrola, jestli bylo v minulosti bourané atd. U aut, které kupujete jako první majitel toto logicky řešit nemusíte. Dávejte si, ale také pozor od koho auto kupuje a zda není kradené. Vždycky u koupení auta podepište smlouvu, jednu si nechte a druhá zůstane předešlému majiteli.

Auto jako dopravní prostředek

Auta jsou i od 15 let, ty jsou slabší, takže si na ně lze udělat řidičák. Poté jsou auta běžná jako ŠKODA, HYUNDAI, KIA, PEUGEOT atd., která vlastní většina populace v ČR. Auta silnější, ty jsou pro lidi spíše na parádu, či na víkendovou projížďku. Stejně je tomu, tak i u veteránů, na které musíte mít povolení, že je způsobilé k provozu a můžete s ním jezdit v provozu. Muži mají rádi auta více jako ženy, taky k nim mají blíže a více se v nich vyznají, proto jim nedělá problém si něco vyměnit či lehkého opravit a nebo vylepšit.

Auto je prostě nejběžnější dopravní prostředek a vlastní ho téměř každá rodina.

Auto zcela nové nebo z bazaru?

Pokud zvažujete, že byste vyměnili váš vůz za novější kousek, můžete si vybrat, zda si koupíte vůz v bazaru, nebo zainvestujete do zcela nového kusu. Pokud se člověk rozhodne pro zcela nový kus, je možné, že budete dlouhou dobu čekat, než vám bude vůz zhotoven. Dnes je čekací doba na nové auto klidně i rok. Záleží na to, od jaké společnosti budete vůz chtít.

Je mnoho značek, které se zabývají výrobou vozů a tak je opravdu na každém z nás, co si vybereme. Je možné, že máte nějakou značku, kterou máte velmi v oblibě a u které máte jistotu, že vyrábí opravdu kvalitní vozy. Pokud tomu tak je, pak si nechejte u dané společnosti vůz vyrobit. Je ale potřeba mít na paměti hlavně cenu, protože cena za zcela nové vozy může být klidně i milion korun. Záleží opravdu na tom, od jaké značky si budete chtít vůz zakoupit.

auto moderní

Druhou možností, která je cenově mnohem lepší, je zakoupení si vozu z autobazaru. Takových autobazarů najdete v každém kraji klidně i pět. Někdy dokonce i mnohem více. Máte tedy dost velkou šanci, že seženete takový vůz, který pro vás bude jako dělaný. Někdy je ale potřeba hledat a dívat se na vše, na co je možné se podívat, aby se nestalo, že byste si místo dobré vozu zakoupili něco, co už mělo dávno skončit na vrakovišti. I takové věci se stávají.

auto na trati

Některá auta, která se dají v autobazarech sehnat, jsou ale ve velmi dobrém stavu. Taková auta se ale prodávají od 150 000,- nahoru. Některé autobazary dokonce dělají i to, že na daných autech dělají STK, než vám jej prodají nebo je minimálně kontrolují, jestli je vše v pořádku, aby nedošlo k tomu, že se vyskytne problém, který by vás mohl stát život. Neváhejte proto a pokud zvažujete výměnu vašeho vozu za lepší kousek, měli byste tyto dvě možnosti promyslet. Určitě v tom budou velkou roli hrát hlavně peníze a právě proto je potřeba to dostatečně promyslet.

Jaké vybavení si pořídit do nového vozu?

Chystáte se zakoupit nové auto, nebo jste tak již učinili a nyní Vás trápí otázka, čím ho vystrojit? Zde najdete pár doporučení, jak prozářit jeho interiér a o to více si posilnit prožitek z obyčejné jízdy.
 
NAVIGACE
Ačkoli některé chytré telefony již v dnešní době zastávají funkci map a ukazatelů směrů, může dojít k situaci, kdy budete potřebovat použít obojí zároveň. Zakoupením navigace ale ani to nebude komplikací.
 interiér auta
DRŽÁK NA MOBILNÍ TELEFON
Používání elektronických zařízení za volantem se oprávněně považuje za rizikové. Nechte si tedy svůj telefon zároveň na očích – a to v poloze, kdy Vás nebude rozptylovat, ani překážet při řízení. Ideální variantou pro takové případy je držák, jenž stačí umístit na palubní desku nebo na čelní sklo, odkud s mobilní aparaturou lze snadno manipulovat v případě nutnosti.
 
VONNÉ STROMEČKY
Pro navození příjemné atmosféry se též vyplatí nákup nejrůznějších papírů zajišťujících stálou vůni po dobu vlastnění. Při zvolení správného aroma může dokonce navodit lepší soustředěnost a klidný stav řidiče za jízdy.
 
POVLAKY NA SEDADLA
Ať už z důvodu nevyhovujícího tvaru opěradel, pro větší komfort, z hygienických důvodů či kvůli estetické stránce (tedy vzhledu vnitřku vozidla) – popřemýšlejte o potazích. Ty můžete vyhlédnout tak, aby více lichotily barvám a osobním preferencím k danému automobilu, případně tvarově odpovídaly a poddaly se potřebám Vaší páteře a co nejméně ji vytěžovaly při dlouhých cestách.
 automobil bmw x3
DEKORAČNÍ PRVKY, PŘÍVĚSKY
Pokud vyznáváte určité náboženství, pak symbol víry lze zavěsit za Vámi vybrané místo. Pokud Vás pouze fascinují určité tvary či přívěsky, i jimi můžete dovést interiér k dokonalosti. Ovšem i při takové činnosti zůstaňte maximálně opatrní, neboť předmět nesmí překážet výhledu z okna.
 
Rozhodně neopomínejte s nákupem nového auta pořízení bezpečnostní vesty, lékárničky a další výbavy, kterou při troše štěstí a dostatečné míry opatrnosti snad nikdy potřebovat nebudete.