Rubrika: Finance

Hypotéka nebo nájem

Určitě to znáte. Jste mladí a chcete kupovat byt anebo dům. A to se krásně myslí a říká, ale realita je opravdu jinak. V dnešní době to je opravdu složité. Není tak složité sice najít si byt anebo dům ke koupi, ale je opravdu složité si najít nějakou banku, která vám dá hypotéku. Věřte mi nebo ne, ale mít hypotéku je opravdu velký oříšek. I když jsem měla nadprůměrný plat v práci, taky jsem na hypotéku nedosáhla. A v dnešní době to opravdu je složité. V bankách chtějí po vás různé dokumenty a taky informace, o kterých snad ani nevíte že existují. A tak jsem si řekla, že si na hypotéku raději počkám. Zatím bydlím v nájmu. Nicméně mi ale jedna moje kamarádka řekla, že má hypotéku bez registru. Vůbec jsem nevěděla, co to ta hypotéka bez registru je, a tak jsem si sedla k počítači a vyhledávala jsem si různé informace o hypotéce bez registru.

Máte dům na klíč?

A musím říct, že na mě na internetu vyjelo opravdu mnoho odkazů na hypotéku bez registru. A musím se přiznat, že jsem o tom slyšela úplně poprvé. Jenomže jsem nevěděla, co od hypotéky bez registru čekat. Tak jsem raději zašla do banky a zeptala jsem se, co je to hypotéka bez registru a jaké má podmínky. A musím říct, že jsem byla docela překvapená.

Hypotéka má různé proky.

Hypotéka bez registru je právě pro nás, pro mladé lidi. Navíc má opravdu nízký úrok, který vyjde lidem vstříc. Takže v klidu zvládnu splácet. Taky jsem byla nadšená, že ihned na druhý pokus jsem hypotéku bez registru dostala. Byla jsem opravdu ráda. A musím říct, že i moje rodiče byli určitě jistě rádi. Určitě hned slavili, že se od nich odstěhuji a budou mít klid. Takže za mě mohu hypotéku bez registru opravdu doporučit všem. Hypotéka bez registru je vážně ve světě hodně oblíbená. A jistě mi dáte za pravdu, že je hodně lepší bydlet ve vlastním bytě nebo domě než jenom roky platit nájem, když ta nemovitost vaše nikdy nebude. Vím, že někomu to vyhovuje, ale mě nikdy.

Nebankovní hypotéka

Podnikat chce mnoho lidí. Spoustu z nich se do toho ale vůbec nepustí, jednoduše proto, že mají strach. Bojí se nejistoty a toho, že přijdou o všechny benefity, které získali jako zaměstnanci.

Být zaměstnaný a pracovat pro někoho jiného má také své nesporné výhody. Máte jasně daný plat, pracovní dobu i dovolenou. Když jste nemocní nebo máte problémy v rodině, dostáváte část platu a stát a váš zaměstnavatel se o vás postarají. Navíc máte pocit jistoty a zabezpečení. Je to ale opravdu vše, co potřebujete?

zaměstnanci

Oproti tomu vlastní podnikání je velký krok do neznáma. Musíte oběhat úřady, založit si OSVČ nebo dokonce vlastní firmu. Čeká vás spoustu papírování a zařizování. Jestli bude vaše podnikání úspěšné, vám nikdo negarantuje a nikdo se o vás moc nestará. Když jste zrovna nemocní a nemůžete pracovat, máte smůlu, protože za to vám nikdo peníze nedá.

Na druhou stranu, když dostanete dobrý nápad a budete vytrvalý, můžete znásobit svůj měsíční příjem. Když bude vaše podnikání úspěšné, nemusíte se ničím omezovat, najmete si vlastní zaměstnance a za pár let už nemusíte nic dělat.

Začátky bývají vždycky krušné, a proto je dobré mít do začátku nějaký kapitál, se kterým můžete vaše podnikání rozjet. Výhodné pro začínající podnikatele jsou hypotéky bez registru Nebankovnihypoteky, kde nemusíte dokládat svoje příjmy. Podívejte se na stránky a přesvědčte se sami.

bohatý muž

Americká hypotéka vám může pomoct i v případě, že jste se dostali do registru, a proto vám banky nyní nechtějí dát výhodnou půjčku. Do registru se může dostat každý a nikoho pak nezajímá, že to ani nebyla vaše chyba, protože vám třeba jen zákazník zaplatit pozdě fakturu, a proto jste ani vy včas nezaplatili splátku.

Věřte, že být do začátku připravený se vyplatí. Proto si dobře připravte svůj podnikatelský plán a rozvrhněte si své finance. Přejeme vám mnoho úspěchů ve vašem podnikání.

Pomoc jménem půjčka

I když žije každý člověk svým vlastním životním stylem, má jiné podmínky pro život a jiná očekávání, přesto se přinejmenším v jednom ohledu shoduje s těmi ostatními. A sice v tom, že aby mohl svůj život vést, potřebuje nevyhnutelně peníze. Je známo, že někdo potřebuje mít peněz víc, zatímco jinému stačí i jenom pomyslných pár korun, ale aspoň nějaké peníze na pokrytí svých elementárních potřeb musí mít každý. Bez peněz by už dnes nikdo neobstál.

Jenže ne vždy má člověk finančních prostředků tolik, aby jimi uspokojil všechny své potřeby. A tak je tu i poměrně běžným jevem, že někdo zjistí, že už nemá ani vindru. Což je pochopitelně nepříjemné zjištění, protože jakmile peníze dojdou, není možné je utrácet a dopřávat si. A někdy táhne nedostatek peněz člověka i vysloveně ke dnu.

eura měna

A kde vzít peníze, když jich právě není dost? Nejednou už tu zůstává jenom ta poslední možnost, jak své ekonomické obtíže zvládnout, a to vzetí si nějaké té půjčky.

Půjčka může leckomu skutečně pomoci. A to logicky zejména tehdy, když si ji člověk bere jenom na skutečně nezbytné výdaje a když už předem zodpovědně zváží všechna pro a proti, aby si byl jist, že ho taková půjčka nepoškodí. Protože je přece dobře známo, že se půjčené peníze musí vracet, a běda tomu, kdo by splácení nezvládal.

finance EU

Ovšem lidé jsou různí, a proto se finanční instituce před poskytnutím půjčky starají o ověření si, že dostanou své peníze zpět. Kladou tak na žadatele různé požadavky, jimž se musí vyhovět. A pokud si chce vzít někdo půjčku, u které nenarazí na nesplnitelné požadavky finančníků, je jeho volbou americká hypotéka bez registru. A sice z toho důvodu, že jenom u této půjčky nejsou nezbytně zapotřebí dokonale vypadající registry dlužníků, hodně vysoké příjmy žadatele a další pozitiva. Tady se stačí jednoduše zaručit za splácení zástavou nemovitosti, a pak už není žádný problém potřebné peníze dostat, a to za ideálních podmínek.

 

Šetříme vodu a teplo

1.       Topíme, jen pokud opravdu musíme. Spousta lidí je natolik lenivá, že je pro ně problém i otočení regulace topení. Nechávají ho stále naplno a teplotu regulují otevřenými okny. Proč? Nejlepší je nechat ho stále na střední teplotu, v noci ho zcela vypněte, a naplno zapínejte jen při opravdu kruté zimě.

2.       Topení musí mít volné okolí. Nemůžete ho zastavit sedačkou či skříní. Pak zcela ztrácí svůj smysl. Na topení ani nepokládejte žádné oděvy. Jen v případě nutného rychlého sušení.

vana

3.       Nezapomeňte topení pravidelně odvzdušňovat!

4.       Milujete rochnění ve vaně plné teplé vody a pěny? Pěnu si klidně ponechte, ale pouvažujte, jestli je opravdu nutná vana až po okraj. Když už, tak si ji dopřejte jednou týdně. Ostatní dny použijte sprchu. Navíc je i zdravější.

5.       Neperte prádlo po malých dávkách. Buben pračky není dobré přeplnit, ale prát po pár kouscích je zbytečné plýtvání vodou i elektřinou. Počkejte si, až se vám prádelní koš naplní!

6.       Zkontrolujte splachování své toalety! Nesmí protékat voda. Hodně podceňovaná záležitost, která ale při ročním vyúčtování už je dosti poznatelná.

radiátor

7.       Zahradu zalévejte pouze dešťovou vodou. Vyrobte si velké barely, které můžete ozdobit a budou zároveň i dekorací vaši zahrady. Zachytí vám velké množství dešťové vody, která je zcela zadarmo J.

8.       Větší množství nádobí nemyjte pod tekoucí vodou. Přichystejte si mýdlovou teplou vodu do většího lavoru, nechejte odmočit, vyčistěte houbičkou, a pak jen rychle opláchněte ve studené vodě.

9.       Kupte úsporné baterie a sprchové hlavice. Nemusíte investovat za ty nejdražší a nejkrásnější, bavíme se o úspoře. Divili byste se, kolik dokáží ušetřit ročně vody.

10.   A menší rada úspory na závěr. Víte, že se dá ušetřit i za maličkost jako je mytí zubů? Nenechte téci po celou dobu mytí. Napusťte si trochu vlažné vody do kelímku, a není třeba nechat vodu téci.  Každá uspořená koruna se počítá.

Jak spořit?

Abyste měli hodně peněz a mohli si dovolit drahou dovolenou nebo nové auto, nemusíte vydělávat statisíce. Pochopitelně, nějaký příjem budete potřebovat, bez něj to zkrátka nezvládnete. Ale i s normálním platem jde ušetřit víc, než by se mohlo zdát. Klíč je v tom, že si musíte nastavit priority.
Pokladnička, prasátko, peníze

Nastavení priorit

Udělejte si čas, sedněte se a vypište si na papír vaše příjmy. Jakmile budete mít napsané příjmy, vypište si všechny vaše výdaje. Výdaje můžete jednoduše spočítat tak, že nejdříve sečtete tzv. nevyhnutelné výdaje, což jsou platby za nájem, pojištění, elektřinu a plyn nebo různé jiné závazky, které nelze jen tak vynechat. Jako druhé sečtete měsíční výdaje za jídlo a pití, oblečení, kulturu, noviny, cigarety, zábavu atd. Pokud máte sečteno, odečtěte nevyhnutelné výdaje od celkových měsíčních výdajů a zbude vám číslo, ze kterého byste měli být schopni odečíst ještě pár korun na jídlo a pití, či jiné potřeby důležité k životu (třeba léky). Zkuste si říct, jestli opravdu budete potřebovat jít o víkendu do kina nebo zda si doopravdy budete muset koupit 20 krabiček cigaret za měsíc, namísto deseti krabiček. Taktéž na již zmíněném jídle se dá skvěle ušetřit. Místo jídla v restauracích a fastfoodech zkuste nakoupit suroviny a vařit si sami doma. Ve finále tak ušetříte více peněz, které si můžete odkládat.
Peněženka, peníze, lupa

Odkládejte si peníze

Odkládejte si část peněz z těch, co jste ušetřily. Pokud si dokážete dopředu vypočítat kolik jich za měsíc utratíte, můžete si rovnou odkládat všechny ušetřené. K odkládání je lepší využívat spořící účty, kde se vám ročně nebo měsíčně přičítají provize z úroků. Jejich nevýhodou je ale to, že jsou uzavírány na delší dobu. Pokud ovšem chcete našetřit např. na auto, jsou velice vhodnou volbou. Jestliže ale chcete šetřit třeba jen na letní dovolenou, stačí si peníze odkládat do tradiční pokladničky. Pokud chcete jet na dovolenou za rok a máte možnost odložit každý měsíc třeba 3000, jste za rok schopni našetřit 36000 a za to už se určitě dá něco navštívit.

Peníze jsou pro životní spokojenost nepostradatelné

Bez peněz se v životě nikdo z nás neobejde. To je asi jasné každému, neboť i ten největší asketa potřebuje čas od času peníze k tomu, aby se najedl, anebo aby měl kde bydlet. Bydlení je totiž pro člověka naprosto klíčové. Vždyť všichni potřebujeme mít vhodné zázemí, se kterým můžeme počítat, a kde se můžeme uchýlit, ať se děje cokoli. No a právě o to tady jde. Když nemáte vlastní střechu nad hlavou, ale bydlíte pod nějakou cizí, tak nikdy nevíte, co se může stát, a kdy skončíte někde na ulici, bez bytu.
vějíř ze stodolarovek.png
A když žijete v podnájmu, tak vám taková situace hrozí prakticky neustále. Navíc, žít v podnájmu je vlastně zbytečně drahé. Neustále budete měsíc co měsíc odevzdávat nemálo peněz ze svého platu, ale nikdy z nich nebudete nic mít. A to, co investujete do svého pronajatého bytu, se vám nikdy nevrátí, ba naopak o to můžete snadno přijít. Snažte se proto zařídit si to v životě tak, abyste za každou cenu bydleli pod vlastní střechou. Je totiž lepší bydlet ve vlastním malinkém bytě, než ve velkém bytě, který není váš.
návratnost investic.jpg

Udělejte všechno proto, abyste měli vlastní střechu nad hlavou

Mít i malý byt znamená mít nějaký, byť malý majetek. Takže každá investice do takového bydlení se vám vrátí. A to i v případě, kdy si kvůli pořízení bytu budete muset vzít hypotéku.
dům a procenta na váze.png
Platí to i v situaci, kdy na ni v bance nedosáhnete a budete ji sjednávat třeba v nebankovní společnosti. Tady sice budete mít o něco vyšší úrok než v bance, ale je jisté, že i přes možné komplikace v podobě vašeho nízkého příjmu na hypotéku dosáhnete, a tak budete moci do svého budoucího bydlení investovat. Je tedy skvělé, že zde nebankovní půjčky jsou, protože to jsou peníze dostupné opravdu pro každého , a každý tak má šanci pořídit si vlastní střechu nad hlavou. A mít vlastní střechu nad hlavou, to je jistota životní spokojenosti, a také jistota majetku, který se vždycky hodí.

Domácnost, ve které se budete cítit dobře

Pořízení nového bydlení rozhodněnení něco zanedbatelného, a to zvláště proto, že se jedná o velice nákladnou záležitost. Pokud si tedy chcete něco takového pořídit, a proto hledáte malý, útulný a hezký domek, ve kterém se budete cítit velice dobře, je tu pro Vás mnoho možností, na které se můžete spolehnout. Je dobré si uvědomit, že stavba něčeho takového trvá poměrně dlouhou dobu, navíc byste neměli zapomínat na to, že se jedná o poměrně náročnou věc. Co tedy dělat, pokud chcete nové bydlení získat tak nějak rychleji?

rekreace

I Vy si vyberete

Věřte tomu, že je tu ještě jedna možnost, která by Vás mohla zaručeně zaujmout. Mobilní domy prodej je tu totiž pro každého, kdo chce nové bydlení, ve kterém se bude cítit dobře, a to rychle, snadno a bez zbytečných problémů či komplikací, se kterými by se jinak musel potýkat.

Domek podle Vašich představ

A proto neváhejte, ponořte se do široké nabídky a vyberte si v ní takovou stavbu, která bude odpovídat Vašim představám, a se kterou budete zaručeně spokojeni. Nebudete totiž muset ničeho litovat, protože nabídka je široká a i Vy v ní najdete to správné řešení.
Jakmile si stavbu vyberete, tak můžete počítat s tím, že Vám bude doručena tak rychle, jak to jenom bude možné, a umístěna na místo, které si vyberete.

obývák

Volba, které nebudete muset litovat

Získáte tak bydlení, na které se budete moct kdykoliv spolehnout. Jeho pořizovací cena navíc není tak vysoká, což je samozřejmě jenom velkou výhodou. Vybranou stavbu můžete umístit na místo, které si vyberete, a proto si jeho volbu pořádně promyslete. Zajisté budete s tímto řešením spokojeni a nebudete muset ničeho litovat, to je jistota.