Rubrika: Ženy

Chcete dítě ale partner se k tomu nemá? Jak mu citlivě sdělit, že jste připravená?

Jste ve vztahu už nějakou tu chvíli a trápí vás něco? Otázka, kdy budete mít s partnerem dítě? On se k tomu nemá a vás to užírá? Co s tím dělat? 

Chcete dítě ale partner se k tomu nemá? Jak mu citlivě sdělit, že jste připravená? 

Někdy se to prostě semele, dítě přijde neplánovaně a partneři do rodičovské role tak nějak naskočí, ani nevědí, jak. Jenže to nestává úplně běžně, hlavně dneska se snaží mladí lidé rodičovství plánovat, a co si budeme povídat, mnohem více touží po dětech ženy, než muži. Až na nějaké ty výjimky, jsou ženy ty, které začnou někde v dáli slyšet tikot biologických hodin, a pokud tato otázka doma zrovna není na pořadu dne, není jednoduché se s tím partnerovi svěřit. Hlavně, pokud cítíte, že zrovna váš přítel na to není úplně připravený. Takže jak tuhle zapeklitou otázku vyřešit? 

oznámení těhotenství

Chci mít dítě! 

Pokud opravdu moc toužíte po potomkovi, je třeba to partnerovi dávkovat tak nějak postupně. Už zpočátku vztahu ale obvykle ženy řeší jednu věc, jak a hlavně kdy se začít bavit o dětech. Kdy je to brzy? No, tak na prvním rande je tahle otázka ještě skutečně úplně mimo, ale pokud ani po několika letech vztahu na tohle ještě nepřišla řeč, je potřeba se k tomu nějak propracovat. Víte, co může být pak nejtěžší? Zjištění, že třeba partner po dětech ani netouží. Pokud se o dětech totiž vůbec nebavíte, může mít muž pocit, že ani vy po potomstvu netoužíte, třeba alespoň prozatím. Tohle téma je tedy vhodné otevřít. Zkuste počkat, až se váš vztah ustálí, ale třeba po roce chození, už klidně o dětech mluvit můžete. 

dětské botičky

Jak to podat? 

Jenže pokud jste spolu delší dobu, partner chce kariéru, chce cestovat nebo prostě ještě není vyzrálý a ani dostatečně zodpovědný, může to být problém. Nechcete ale zůstat ve vztahu, který z vaší strany nebude maximálně naplněný, že? Proto je třeba o dítěti začít mluvit, musí padnout i otázka, zda vůbec je představa o společných dětech reálná. Musí to padnout, a ne vždy to ale musí být příjemné. Třeba se dozvíte něco, co nechcete, ale pokud se o tom nepobavíte, budete se trápit a vztah na tom může i ztroskotat. 

Co se týče toho, jak to podat, je to asi vždy trošku jiné. Každý z nás je totiž jiný a i muži jsou rozdílní. Možná je nejlepší mluvit o tom otevřeně a narovinu. 

Umění přirozeně stárnout

Říká se, že stárnout se dá i bez plastik, ale musíte o sebe umět pečovat. Je pravda, že některé ženy jsou v pokročilejším věku atraktivnější a zajímavější, než v mládí. Je to hlavně stylem života, jaký vedeme a prožíváme. Každý by měl umět sám o sebe pečovat. Nestačí jen jednou za čas dojít na kosmetiku a ke kadeřníkovi a pak si říct, udělala jsem pro sebe maximum. Je v rukách každého, myslet pozitivně a vyhnout se negativnímu myšlení, které spíše svazuje. Naučit se vyrovnávat s problematickými situacemi a změnit negativní přístup.

vrásčitá kůže

Existují i kurzy, které vás naučí, jak nastavit mysl na pozitivní myšlení. Například v případech, kdy ztrácíte smysl v tom, co děláte, nedaří se vám ve vztazích nebo obáváte se finanční nejistoty.
Máte chuť vidět svět v lepším světle a mít více optimismu a energie. Chcete udělat změnu, ale chybí vám odvaha. Toto jsou všechno aspekty, které se později odráží i na vašem zevnějšku.
zoufalství stařenky

Pokud se umíte usmívat, žijete zdravě a sportujete, nepotřebujete ani plastiku, ani make up a budete i tak krásné. Není v žádném případě dobré sedět, naříkat a jíst prášky nebo užívat ve velké míře alkohol. To spíše škodí, než pomáhá a takovým lidem je lepší se vyhnout. Život přináší těžkosti, to víme, ale je velmi důležité, umět se s nimi vyrovnat a snažit se je tolik neprožívat, stejně to ničemu nepomůže.

V případě, že se cítíte tzv. „na dně“, seberte poslední zbytek sil a zkuste změnit své návyky. Ujasněte si, jaký si zvolíte cíl a směr dalšího života, zastavte kolotoč ve vaší hlavě a soustřeďte se na vytyčení nových cílů. Posílíte tím zároveň svoje soustředění, vnitřní klid a vyrovnanost.
zamilovaní senioři

Jsou lidé, kteří oplývají životním optimismem od malička. Pokud vám taková vlastnost chybí, pokuste se udělat vše pro to, abyste byli schopni zachovat si nadhled. I s emocemi se dá pracovat a ovládat je, budete pak snáze zvládat stressové situace. Odměnou vám bude více energie, a pokud budete mít pohodu sami se sebou, pocítíte to brzy i ve vztahu s druhými. A tato vnitřní krása se jistě odrazí i na té vnější, taková jiskra v očích udělá hodně. Pak můžete zjistit, že i šediny mohou být sexy. Umění není stárnout, ale unést to.

Manželka a matka na plný úvazek

O ženách se mluví, jako o symbolu krásy. Být ženou znamená starat se o rodinu, děti i sebe zároveň. Mnohdy je to velmi těžké, ale každá žena to zvládá na jedničku. Žena může být zároveň i matkou. Jak skloubit mateřství a práci dohromady? Většina maminek je doma a starají se pouze o své dítě, ale některé matky musí začít velmi brzo pracovat.
matka s miminkem
Důvodem je například špatná finanční situace v rodině. Jak tedy vypadá den od matky pečující o dítě a zároveň zaměstnance? Ráno vstává mnohdy velmi brzy. Zatímco její miminko ještě spí, nachystá snídaní manželovi, ale v polovině se jí vzbudí dítě. Všude samý nepořádek. Dítě tedy ještě na chvíli uspí, převážně na deset minut a rychle dodělá snídani, než se její manžel probudí. Vše jde podle plánu, manžel odešel do práce a žena zůstává sama doma jen se svým miminkem. Je nutné mu věnovat všechnu pozornost, jinak začne brečet. Mnohdy si nemůže ani odskočit.  Dopoledne maminky na mateřské uteče jako voda a ona stále nemá dostatek času, aby začala pracovat. Práci tedy nechává na odpoledne, kdy dítě spí. Tento každodenní kolotoč je velmi unavující pro ženy, jako matky. Co dělat aby byly právě tou ženou i pro manžela a nevypadaly vyčerpaně, ale naopak stále svěží a plné energie? Důležité je zachovat chladnou hlavu a neřešit všechny problémy okolo chodu domácnosti složitě. Každá matka na mateřské by se měla o sebe starat.
pracující matky
Měla by být i trochu sobecká. Musí si najít čas na nákupy, kávu s kamarádkou, relaxační koupel, zajít si na kosmetiku. Samozřejmě, vše nejde skloubit dohromady, ale pokud to čas dovolí, alespoň jednou týdně dělat věci sama a pro sebe. Je to velmi důležité, neboť tímto odpočinkem získává žena zpátky svůj elán, energii, vypadá odpočatě. To samozřejmě ocení i manžel, který chce mít doma usměvavou a krásnou manželku, ne paní, která se jen stará o jejich miminko a je stále unavená a strhaná.