Bydlení

Inspirace Skandinávským stylem bydlení

Jak si dotvořit dům nebo byt tak, aby odpovídal zásadám skandinávského stylu bydlení je vcelku jednoduché. Nesmí vám chybět nápaditost, kreativní myšlení a představivost. Nejznámějším řetězcem prezentujícím tento styl je švédská IKEA, jejíž hlavní zásadou je užitečnost jednotlivých kusů nábytku a šetrnost při jejich výrobě.
Pro skandinávský styl je typické využití přírodních materiálů, zejména dřeva a kamene. Dřevo představuje základní bod, který propojuje jednotlivé interiéry, a doplňují jej jeho protiklady, sklo a kov.
konferenční stůl
Nejčastěji je pro výmalbu využívána barvy neutrální, bílá, krémová a šedá, které jsou však ideálně doplňovány žlutou, petrolejovou či zelenou. Výstřednost týkající se barev se objevuje na doplňcích, maličkostech propojující jednotlivé místnosti. Při snaze o vytvoření prostoru v tomto stylu se držíme jednoduchosti, rovných linií, geometrických tvarů, a hlavně dostatku světla. Právě světla je na severu nedostatek, proto ho lidé chtějí vnést do svých obydlí co nejvíce.
Základní prvky v interiéru nasvědčující tomu, že majitel bytu inklinuje k tomuto stylu, jsou: absence záclon v oknech, přírodní textilie jako len a vlna, dřevo v jakékoli podobě, touha po dosažení souladu s přírodou, kombinace osvětlení a v neposlední řadě láska k sobě samému a životu.
Kuchyně ve skandinávském stylu je v českých domácnostech ve většině případů v bílé barvě s jednoduchými dvířky a masivní dřevěnou pracovní deskou s doplňky v černém kovu, vyznačuje se elegantností a praktičností.
Trámové stropy či obložení palubkami v přírodním tónu či natřenými na bílo je opakujícím se znakem a obydlí dodá útulnosti a severskému designu.
moderní koupelna
Na jedné straně jistá rezervovanost, výrazná bílá barva a čistá linie, na straně druhé zapálený krb, vůně dřeva a snítky eukalyptu ve váze. To je skandinávský styl ve své jednoduché strohé kráse.

2.5/5 - (2 votes)