Než usedneme za volant

Někdy kolem nás tu a tam projede nějaké to auto, případně motocykl, traktor, náklaďák, dodávka nebo vzácněji i atrapy na auto jménem Velorex či Trabant, a někdy můžeme jenom s vykulenýma očima pozorovat ty nikdy nekončící kolony, jež se po dlouhé minuty, ba i hodiny, nejednou sunou kolem nás, pokud tedy mají to štěstí, že se aspoň sunou.
Znáte to. Kolem vás se mihne auto, jež dříve či později zase někam zmizí. Tam, kam chce ta osoba uvnitř. Osoba, jež se nazývá řidič a jež má to, čemu se říká řidičský průkaz.
německý řidičský průkaz
Bez tohoto průkazu se po silnicích v motorových vozidlech jezdit nesmí. Ale přesto se nejednou až příliš často najdou i tací, kteří se bez tohoto dokladu přesto po silnicích pohybují. Někdy ho nemají, protože ho někde zapomněli nebo nechali propadnout, někdy ho nevlastní, protože jim ho policie za nějaké prohřešky odebrala, a někdy jím neoplývají proto, že ho dosud nezískali.
Pro žádné z těchto lidí neexistuje dostatečná omluva. Ti první si to měli hlídat, ti druzí neměli v minulosti blbnout, a ti posledně zmínění si měli…
… udělat autoškolu a získat tak příslušné oprávnění k řízení.
A ve chvíli, kdy se ti poslední rozhodnou polepšit se nebo kdy jiní odkládají poctivě svou první jízdu až na dobu, kdy budou mít vše náležitě vyřízeno, by se tito měli přihlásit do autoškoly.
řidičský průkaz
Než se k tomuto kroku odhodlají, měli by si správně vybrat. Měli by být ve svém rozhodování svědomití, aby neprohloupili. Protože ne každá autoškola je dokonalá a tu pravou by tak jeden měl vybírat svědomitě. Protože dobrá autoškola dokáže, jak praví , divy, zatímco ta špatná spíše pokazí vše, co se jenom pokazit dá.
Člověk by se měl pídit po internetových informacích, měl by se začíst do hodnocení té které autoškoly, měl by se poptat u svých známých nebo jiných důvěryhodných osob. A také by si možná měl zvolit přednostně autoškolu provozovanou v místech, jež zná, což mu na silnici určitě aspoň zčásti pomůže, než se do toho vpraví.
Když pak člověk do takové autoškoly přijde, i její prostory o lecčems vypovídají. Mělo by jít o solidně a důvěryhodně vypadající firmu, nejlépe i s trenažerem, nikoliv o nějakou zastrčenou špeluňku, kde se snad i strašidlo bojí.
ovládání v autě
A i instruktor by měl k žákovi aspoň v hrubých rysech pasovat, tito dva by si měli rozumět. Mimo jiné i proto, že oba riskují zdraví a dost možná i život současně a na témže místě a měli by tak být schopni spolu vycházet. Než takový žák z autoškoly vyjde a vrhne se do provozu sám a na vlastní triko.
Než získá svůj vlastní řidičský průkaz a rozjede to.

5/5 - (1 vote)