Finance

Peníze jsou pro životní spokojenost nepostradatelné

Bez peněz se v životě nikdo z nás neobejde. To je asi jasné každému, neboť i ten největší asketa potřebuje čas od času peníze k tomu, aby se najedl, anebo aby měl kde bydlet. Bydlení je totiž pro člověka naprosto klíčové. Vždyť všichni potřebujeme mít vhodné zázemí, se kterým můžeme počítat, a kde se můžeme uchýlit, ať se děje cokoli. No a právě o to tady jde. Když nemáte vlastní střechu nad hlavou, ale bydlíte pod nějakou cizí, tak nikdy nevíte, co se může stát, a kdy skončíte někde na ulici, bez bytu.
vějíř ze stodolarovek.png
A když žijete v podnájmu, tak vám taková situace hrozí prakticky neustále. Navíc, žít v podnájmu je vlastně zbytečně drahé. Neustále budete měsíc co měsíc odevzdávat nemálo peněz ze svého platu, ale nikdy z nich nebudete nic mít. A to, co investujete do svého pronajatého bytu, se vám nikdy nevrátí, ba naopak o to můžete snadno přijít. Snažte se proto zařídit si to v životě tak, abyste za každou cenu bydleli pod vlastní střechou. Je totiž lepší bydlet ve vlastním malinkém bytě, než ve velkém bytě, který není váš.
návratnost investic.jpg

Udělejte všechno proto, abyste měli vlastní střechu nad hlavou

Mít i malý byt znamená mít nějaký, byť malý majetek. Takže každá investice do takového bydlení se vám vrátí. A to i v případě, kdy si kvůli pořízení bytu budete muset vzít hypotéku.
dům a procenta na váze.png
Platí to i v situaci, kdy na ni v bance nedosáhnete a budete ji sjednávat třeba v nebankovní společnosti. Tady sice budete mít o něco vyšší úrok než v bance, ale je jisté, že i přes možné komplikace v podobě vašeho nízkého příjmu na hypotéku dosáhnete, a tak budete moci do svého budoucího bydlení investovat. Je tedy skvělé, že zde nebankovní půjčky jsou, protože to jsou peníze dostupné opravdu pro každého , a každý tak má šanci pořídit si vlastní střechu nad hlavou. A mít vlastní střechu nad hlavou, to je jistota životní spokojenosti, a také jistota majetku, který se vždycky hodí.