Domácí péče o vlasy po barvení

Barvíme-li si vlasy a zanedbáváme následnou péči, riskujeme tím zvýšenou lámavost a drsnost vlasů, tendenci k třepení konečků, nedostatek lesku a také blednutí barvy a celkově nehezký vzhled. Péče o barvené vlasy zahrnuje nejen vhodný výběr šampónů a dalších přípravků, ale také správné načasování prvního umytí po barvení nebo ochranu vlasů před nepříznivými vlivy .
blondýna s kufrem.jpg
Často se můžeme setkat s poměrně širokou nabídkou nejrůznějších kosmetických produktů, které zachovávají žádaný odstín co možná nejdéle, chrání vlasy před lámáním a celkově je udržují zdravé. Podobný účinek však mohou mít i věci, které má většina z nás v domácnosti, a nemusíme tak nutně utrácet spoustu peněz v drogérii. Pojďme se na následujících řádcích podívat na některé „babské rady“, na něž se někdy zapomíná, přestože většinou fungují a představují tak možnou alternativu péče o barvené vlasy.

Pro blond vlasy
Chceme-li naší platinové blond dodat ještě více zářivosti, můžeme použít ocet. Na blond odstíny působí dobře také citronová šťáva, kterou lze přidat do šampónu nebo aplikovat rozmíchanou ve vodě; navíc dodá vlasům lesk. Po koupání v bazénu se může stát, že naše blond chytí nádech zelené: toho se lze zbavit za pomocí červeného barviva obsaženého v rajčatech, na vlasy tedy naneseme rajčatový protlak nebo kvalitní kečup. Příznivé účinky může mít také heřmánkový čaj s trochou medu, který podobně jako citronová šťáva vrátí světlým vlasům ztracený lesk, nebo např. drcený kořen rebarbory s rostlinným olejem (nejlépe olivovým).
černovláska a hnědé oči.jpg
Pro tmavé vlasy
Pokud se pyšníme spíše tmavým odstínem, můžeme vyzkoušet jednoduchou masku z kakaa, medu, jogurtu a jablečného octa. Jablečný ocet vůbec funguje jako přírodní kondicionér, po němž jsou vlasy hebké a snadno se rozčesávají: doporučuje se zředit s vodou v poměru 1:4. Pro zvýraznění tmavé se dá použít také černý čaj, kopřivový odvar nebo odvar ze slupek ořechů, který zvyšuje sytost barvy.

Takřka všechny uvedené látky jsou velmi dobře dostupné a stačí je nechat působit jen pár minut. Vyzkoušejte a sami uvidíte, zda budou mít na vaše vlasy příznivé účinky, nebo dáte raději přednost klasickým kosmetickým přípravkům.

4.1/5 - (7 votes)