Dovolená

Chlorová chemie je léty prověřená a spolehlivá

Chlorová chemie je mezi majiteli zahradních i interiérových soukromých bazénů tou nejoblíbenější kategorií bazénových chemických přípravků. A vůbec se není čemu divit, neboť chlór jako aktivní oxidační činidlo je typický svou spolehlivostí, a nadto je v bazénové vodě poměrně stabilní. Není proto divu, že jsou chlorové desinfekční přípravky jak mezi soukromými majiteli bazénů, tak mezi profesionály v úpravě vod tak oblíbené. Mimoto je jistě lákavá i jejich příznivá cena a dostupnost v široké paletě různých výrobků. Volit tak můžete jak mezi sypkými granulovanými přípravky, tak mezi lisovanými tabletami anebo tekutými přípravky. Všechna tato provedení mají nějaké výhody, které vás osloví. Vlastně tou jedinou nevýhodou, proč se někteří lidé od chlorové chemie odvracejí, je její typický zápach, který si již od dětství spojujeme s desinfekcí různých zařízení.
dvojice u bazénu
Záleží tedy jen na vás samotných, jakým přípravkům chlorové chemie dáváte přednost. Jistě to bude záležet i na tom, jak velký a objemný bazén vlastníte. Pokud jde o opravdu velké koupací nádrže, mohl by vám přijít vhod osvědčený chlornan sodný ve své stabilizované podobě, známý také pod označením tekutý chlór. Ten můžete do nádrže lít buď přímo anebo skrze automatické dávkovací systémy.
psík u bazénu
Pokud však vlastníte spíše menší koupací nádrž., pak vás pravděpodobně více osloví praktické chlorové tablety, které dnes naleznete v mnoha různých podobách. Stačí je vložit do plováku s dávkovačem tablet a máte po starostech, protože se budou postupně rovnoměrně rozpouštět do celého objemu vody v nádrži. Zvolit si případně můžete i multifunkční tablety, které ve vaší nádrži zastanou hned několik důležitých úkolů a postarají se nejen o chlorovou desinfekci vody, ale také o její projasnění, vyvločkování nečistot, úpravu pH a podobně.
S chlorovou chemií při úpravě vody ve svém bazénu zkrátka nešlápnete nikdy vedle.