Myslíte na budoucnost svých dětí?

Přemýšlíte ale nad tím, že v tomto světě žijí a budou nadále žít vaše děti? Každý rok je všechno mnohem složitější, neustále se mění zákony, přibývají nové a pro nás je stále těžší něco získat. A to radši ani nemyslet, co bude za dalších 15 – 20 let. Například získání hypotéky je pro dnešní mladé lidi stále nemožnější, protože se podmínky v této oblasti neustále zpřísňují. Znamená to, že naše děti už nebudou moct bydlet vůbec? Důchody jsou stále mizernější a odchod do důchodu se stále oddaluje, takže naše děti si důchod nebudou moci dovolit vůbec? I toto mohou být důvody, proč bychom se měli zamyslet nad budoucností našich ratolestí.
dětské pokladničky

Samozřejmě ale existuje spousta dalších důvodů. Přejete si, aby vaše dítě studovalo? Aby mohlo jezdit na zahraniční studijní pobyty? Nebo jet pouze na kurz angličtiny do zahraničí? Jsou to krásné představy. Snad každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, což je naprosto normální. Ale všechno stojí spoustu peněz.
Přestože nevíme, co z dítěte bude, až vyroste, je vhodné se na to všechno začít připravovat už od jejich útlého dětství. Ideálně hned od narození začít spořit. První šetření začíná většinou do pokladničky. Je super, že se alespoň nějak začne, ale z dlouhodobého hlediska je to nevýhodný způsob. Tato varianta je ideální pro to, aby si zde děti ukládaly drobné, co dostanou od babiček, tetiček či od rodičů. Tyto peníze pak většinou utrácí za nějakou pro ně smysluplnou věc. My ale hovoříme o šetření do jejich dospělosti.
skleněná pokladnička
1.      Variantou mohou být spořicí účty, kam můžeme vkládat peníze. Úrok na těchto účtech se ale většinou pohybuje okolo procenta.
2.      Stavební spořeníse také stále hojně využívá, pokud jste schopni ročně vložit určitou sumu peněz, vyčerpáte plnou státní podporu plus nějaké úroky. Pozor ale! Pokud smlouvu uzavřete na jméno dítěte, do jeho plnoletosti nemáte právo na tyto peníze sáhnout, pouze přes soud. Samozřejmě když spoříme dětem, nebudeme tyto peníze utrácet za hlouposti. Někdy ale může nastat taková životní situace, kdy se i tato možnost může stát nevyhnutelnou a na peníze budete muset sáhnout.
3.      Investicejsou stále více využívanou možností. Dokážou totiž vydělat asi nejvíce peněz. Zde si také můžete vybrat z více variant. Buď investovat do zlata, které má v podstatě trvalou hodnotu a vaše děti budou mít bohatství v podobě zlatých slitků. Dále můžeme investovat přes investiční společnosti do akcií či dluhopisů. Každý má jiné možnosti, jiné preference, důležité ale je, něco těm dětem do života připravit. Jistě to ocení a bude to pro ně pomůcka při budování jejich života.

4.9/5 - (7 votes)