Nákupy

Přesnost ve strojírenství

Někdy je zapotřebí

Když se podíváme na hodinový strojek náramkových hodinek, tak součástky jsou malé, kdy se jedná o drobnou mechaniku. Proto potřebujeme přísné tolerance, aby vše uvnitř správně fungovalo a hodinky měly plynulý chod. U těch dražších je strojek opravdu kvalitní, přičemž řada výrobců si na něm zakládá, z čehož pochází také přísloví šlape jako švýcarské hodinky. Takto máme zajištěné, že budou bez problémů fungovat stále. Samozřejmě výroba si vyžaduje preciznost.

frézování obrobku

Dnešní CNC stoje nám většinou umožňují dosahovat přesnosti na tisíciny milimetru, což už je solidní hodnota. Součástky se následně kontrolují, přičemž kromě měřidel se k tomu využívají také různé stroje. Při sestavování je mnohdy nutná čistota prostředí, aby se dovnitř zařízení zbytečně nedostaly nečistoty. Samozřejmě během celého toho procesu musíme dodržovat postupy a vyvarovat se zbytečným chybám při výrobě i měření.

Vystružování děr

Někdy běžné výrobní operace nestačí, takže k dosažení požadovaných vlastností musíme zvolit další kroky. Příkladem je drsnost povrchu, protože takovým frézováním dosáhneme poměrně jemného povrchu, ovšem někdy ani zdaleka nestačí. Proto se následně využije třeba broušení, které už se o danou drsnost postará, protože brusných kotoučů je spousta. Taková díra je naprosto běžným prvkem, ovšem vrtáky dosahují jen určité přesnosti.

cnc vrtáky

Pokud to nestačí, tak můžeme přejít na výstružník stavitelný. Ten nám zajišťuje výrobu různých velkostí válcových i kuželových otvorů. Jedná se o metodu dokončovací, takže přesnost je tu opravdu dobrá. Jestliže chcete s výstružníky pracovat dlouhodobě, tak se Vám jistě bude hodit celá jejich sada, abyste je nemuseli kupovat složitě zvlášť jeden po druhém. Takto si můžeme brát z krabice potřebné nástroje o daném rozměru a rovnou s nimi vyrábět bez nějakého zdržování.