Nákupy

K čemu se vám hodí závěsné zařízení

Víte, že existují i speciální nosiče kol na závěsná zařízení? Je to jedna z technických vymožeností moderní doby, i když samozřejmě válcují na trhu své konkurenty již nějaký ten pátek. Tažné zařízení je jeden z nejúčelnějších prvků, které se montují na vozidla buď při sériové výrobě, nebo jako dodatečná příslušenství, a co na nich oceníme nejvíce, je jejich praktičnost, účelovost a schopnost být k dispozici 24 hodin denně.

přívěsný vozík

Mít kouli za autem je zkrátka výhoda, máme kdykoli možnost naložit náklad i ta zmiňovaná jízdní kola, pokud máme k dispozici vlastní či pronajatý přívěs, karavan, nosič kol nebo vozík pro převážení živých zvířat, nejčastěji koní.

Proč převážet kola právě na závěsném zařízení

Mít možnost naložit kola na auto a odjet do míst, která jsou pro cyklistiku zajímavější, než městské aglomerace, je obrovská výhoda. Někteří lidé to řeší cyklobusy nebo formou spoluzavazadla ve vlaku, ovšem jste stále vázáni na jízdní řády a další spolucestující. Není to zkrátka to pravé pohodlí a není to ani dostatečně flexibilní. A proč volit zrovna nosič na závěsné zařízení?

horské kolo v terénu

Nespadnou vám na střechu – střešní nosiče vyžadují při manipulaci obratnost, sílu a šikovnost, ale někdy i při těchto atributech se nezadaří a kolo se vám vysmekne z ruky a spadne na střechu, rozbije čelní sklo, promáčkne karosérii, odře lak, rozbije zpětné zrcátko. Nosiče na kouli nasadíte mnohem snáz a stejně jednoduše na ně umístíte kola, a to především mimo karosérii vozu.

Lépe se vám pojede – kola jsou nízko nad zemí a to znamená vyšší stabilitu vozu na silnici. V podstatě to nemá na řízení téměř žádný negativní vliv, kdežto s koly na střeše už musíte počítat jako s opěrným bodem pro boční větry, a to může zvláště začínajícím řidičům znepříjemnit jízdu.

Na kola uvidíte – odpadne veškerá nervozita i z toho, že za jízdy nevidíte, co se s koly děje na střeše nad vámi. Nemusíte kvůli tomu zastavovat, ve zpětném zrcátku na ně uvidíte a stěží přehlédnete nějaký problém.