Spolu se školstvím je zdravotnictvím jedním z nejdůležitějších oborů pro spokojené fungování naší společnosti. Tvoří jeden z pilířů, na kterém stojí pozitivní rozvoj státu. Státy, které mají kvalitní, dostupnou a moderní péči o nemocné a léčbu, se mohou považovat za rozvinuté země. Téměř pro každého z nás je nejdůležitější prioritou v životě zdraví naše i našich blízkých. Nechceme vidět své milované trpět, přejeme si být zdraví, spokojení, mít zdravé děti a moci se preventivně nechat vyšetřit, pokud máme z nějaké nemoci obavu.

V naší zemi je zdravotnictví bohužel stále zásadně zanedbáváno. Pro řadu významných lidí slouží spíše na výdělek, peníze rozdělované do běžných nemocnic jsou stále zásadně podhodnocené a vše stojí primárně na ochotě až sebeobětování zdravotnického personálu. Platy lékařů jsou sice vyšší než u řady jiných povolání, důsledkem je ovšem enormní přepracovanost a počet dnů i nocí strávených na oddělení, obrovská zodpovědnost, minimální podpora a často arogantní a nepřátelští pacienti, kteří nechtějí odbornost lékaře uznat a stále jim vnucují své pochybné informace získané z internetu. O tom, jak těžce nedoceněné jsou například zdravotní sestry nebo ošetřovatelky, není třeba ani mluvit.

Ze zdravotnictví by bylo dobré konečně udělat prioritu, která nás bude zajímat a pro kterou budeme ochotni i něco obětovat. Každý z nás totiž bude dříve nebo později služeb zdravotnictví a lékařů potřebovat. V nemocnicích bychom ovšem kromě lékařského personálu neměli zapomínat ani na lidi a firmy, které zajišťují úklid ve zdravotnictví Uklidy-kancelari. Tito lidé odvádí velmi zásadní práci, bez které bychom se neobešli ani jeden den. Nemocnice jsou plné virů a bakterií, při zdravotnických úkonech často dochází ke znečištění povrchů, zároveň je ale potřeba, aby nemocniční prostory byly co nejvíce čisté až sterilní, aby se pacienti nenakazili a jejich rány neinfikovaly.



