Byznys

Být instalatérem není žádný med

Instalatér v Praze https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha i v jiných městech a obcích vykonává profesi rozhodně nesnadnou, kterou každý nezvládne.

Rozvádět vodu po domě každý nesvede – největší úskalím této profese je práce s vodou a zemním plynem, a to je propastný rozdíl v porovnání s pracovními činnostmi, které se zabývají látkami v pevném skupenství. Něco jiného je vzít do ruky cihlu, namazat jí maltou, položit na řadu ostatních cihel, vyrovnat do roviny a vesele se může pokračovat v rychlém tempu dál. S vodou ani plynem to tak snadné není, tam se musí zajistit naprostá nepropustnost, a to pod určitým tlakem, potřebujete k tomu mnoho pomůcek a tolerovat nelze ani desetinu milimetru malou skulinu. To zedníci v desetinách milimetru rozhodně neuvažují.

instalatérské nářadí

A co čištění kanalizace – stále se domníváte, že tuto práci zvládne kde kdo? Pak si představte každodenní situace, kdy vyjíždíte do terénu k čištění kanalizačního řadu, domovní stoupačky či bytového odpadu, demontujete potřebná zařízení a vyvalí se na vás hromada zapáchající, nevábně vyhlížející hmoty. Zápach kanalizace patří k nejsmrdutějším pachům vůbec, navíc může být kontaminace bakteriemi i nebezpečná. Pokud se něčím podobným setkáte jednou, dvakrát do roka, pak nad tím mávnete rukou, ale řešit tohle každý týden, na to už musíte mít odolnou povahu.

instalatérská profese

Pohotovosti se týkají i nočních směn a svátků – instalatéři drží pohotovost nonstop, bez kompromisů. Můžete jim zavolat v sobotu o půlnoci, a pokud závada nesnese odklad a jde o skutečný havarijní problém, např. v zimě s topením nebo s protékající vodou, kterou nelze zastavit, pak počítejte s tím, že k vám pracovník zavítá třeba ve dvě hodiny ráno. Instalatéry bychom v tomto směru mohli přirovnat k hasičům, kteří také nepřetržitě bdí nad našimi životy a vyjíždí zachraňovat zraněné u autonehod i v noci. Instalatér se sice s přímým ohrožením života obvykle nesetká, ale bez jeho zásahu se skutečně neobejdete.