Auto

Auto a typy aut.

Auto

Auto je dopravní prostředek, tak jako jiné vozy, které se pohybují po vozovce. Aby jsme mohli řídit auto potřebujeme řidičské oprávnění, které získáme po úspěšném složení závěrečných zkoušek v autoškole. Auto je manuálně ovládané takže se používá řadící páka a spojka a potom jsou auta, která jezdí na automat, kde spojku nenajdete a auto řadí takzvaně za Vás. Záleží jaké auto si koupíte nebo na které si uděláte řidičák. 

Autoškola a jak získat řidičské oprávnění

Nejdříve se musíte přihlásit do vámi zvolené autoškoly, kde následně hodině na hodiny praktické, kde řídíte auto s osobou, která je oprávněná učit v autoškole a potom jsou běžně hodiny, kde vyučující prezentuje a vysvětluje dané situaci na silnici, značky a další. Každý má že zákona 28 hodin po 45 minutách, které by měl odřídit.

Auto z vrchu

Aut je strašně moc druhů a značek. Mezi nejznámější u nás je česká výroba a to značka ŠKODA. Tento automobil se vyrábí v Mladé Boleslavi a je to dítě české země. V dnešní době lze běžně koupit různé značky aut. Můžete si auto koupit od soukromé osob, z bazaru, či s prodejny nové.

Koupě auta

Předtím než koupíte auto máte právo na zkušební jízdu, kde si můžete vyzkoušet jak se Vám v auto sedí, jestli vám zde něco chybí, či se Vám řídí dobře. Dále máte právo dozvědět se všechny informace o vozidle např. Najeté kilometry, kdy byla provedena technická kontrola, jestli bylo v minulosti bourané atd. U aut, které kupujete jako první majitel toto logicky řešit nemusíte. Dávejte si, ale také pozor od koho auto kupuje a zda není kradené. Vždycky u koupení auta podepište smlouvu, jednu si nechte a druhá zůstane předešlému majiteli.

Auto jako dopravní prostředek

Auta jsou i od 15 let, ty jsou slabší, takže si na ně lze udělat řidičák. Poté jsou auta běžná jako ŠKODA, HYUNDAI, KIA, PEUGEOT atd., která vlastní většina populace v ČR. Auta silnější, ty jsou pro lidi spíše na parádu, či na víkendovou projížďku. Stejně je tomu, tak i u veteránů, na které musíte mít povolení, že je způsobilé k provozu a můžete s ním jezdit v provozu. Muži mají rádi auta více jako ženy, taky k nim mají blíže a více se v nich vyznají, proto jim nedělá problém si něco vyměnit či lehkého opravit a nebo vylepšit.

Auto je prostě nejběžnější dopravní prostředek a vlastní ho téměř každá rodina.