IT

Písek má mnoho podob

Ten, kdo rád cestuje, okamžitě se mu při vyslovení slova písek vybaví město, kde je nejstarší most přes řeku ve střední Evropě. Dokonce starší, než Karlův most v Praze. Nebo si zavzpomíná na Zlaté písky v Bulharsku u Černého moře. Nebo si vzpomene na výstup v Brdské vrchovině, kde jedním z vrcholů se jmenuje Písek.
Milovníkům Karla Kryla se okamžitě vybaví album Tekuté písky. Mnozí žijí v Písku u Hradce Králové, nebo u Frýdku – Místku.

srdíčko v písku)

Kdo ale pracuje jako sklář, bez sklářského písku se rozhodně neobejde. Stejně tak se s pískem pracuje ve slévárenském průmyslu, nebo ve stavebnictví. Každá hospodyňka používá čistící písek na dřezy.

Sami vidíte, kolik podob může písek mít.
I Vy se s pískem setkáváte, pokud máte na své zahradě vlastníma rukama vybudovaný bazén! Je to tak? Přece moc dobře víte, že ani písková filtrace se bez kvalitního písku neobejde https://eshop.techneco.eu/Pisek-do-piskovych-filtru. Nebo to nevíte?

vodní filtrace

Opravdu záleží na tom, jaký písek zvolíte pro svou filtrační stanici. Jeho optimální zrnitost je jedna z důležitých a velmi podstatných vlastností, které by měl křemenný písek mít.

Musíte se řídit pokyny.
Aby Vaše filtrační stanice pracovala kvalitně, je nutné, abyste se dobře seznámili s dávkováním filtračního písku. Ale také s tím, jak s ním nakládat, aby všechno běželo a pracovalo tak, jak má!

Filtrační písek má svou nenahraditelnou úlohu při procesu filtrování. Voda nebude kalná a nebude plná nečistot.

Co s pískem potom?
Písek má samozřejmě i svou dobu použitelnosti. Co potom? Ničeho se neobávejte, protože se dá i takový písek využít po jeho době použitelnosti! Rozhodně se jej nezbavujte vyhozením. Použijte jej, např. do provzdušnění hlíny na zahradě. Možná přijdete na lepší využití. Je kvalitní, a proto by byla velká škoda jej jen tak vyhodit.

Inu, písek je tak obyčejné slovo, které ale dokáže vyvolat tolik asociací, že je to až s podivem, viďte?