Ženy

Manželka a matka na plný úvazek

O ženách se mluví, jako o symbolu krásy. Být ženou znamená starat se o rodinu, děti i sebe zároveň. Mnohdy je to velmi těžké, ale každá žena to zvládá na jedničku. Žena může být zároveň i matkou. Jak skloubit mateřství a práci dohromady? Většina maminek je doma a starají se pouze o své dítě, ale některé matky musí začít velmi brzo pracovat.
matka s miminkem
Důvodem je například špatná finanční situace v rodině. Jak tedy vypadá den od matky pečující o dítě a zároveň zaměstnance? Ráno vstává mnohdy velmi brzy. Zatímco její miminko ještě spí, nachystá snídaní manželovi, ale v polovině se jí vzbudí dítě. Všude samý nepořádek. Dítě tedy ještě na chvíli uspí, převážně na deset minut a rychle dodělá snídani, než se její manžel probudí. Vše jde podle plánu, manžel odešel do práce a žena zůstává sama doma jen se svým miminkem. Je nutné mu věnovat všechnu pozornost, jinak začne brečet. Mnohdy si nemůže ani odskočit.  Dopoledne maminky na mateřské uteče jako voda a ona stále nemá dostatek času, aby začala pracovat. Práci tedy nechává na odpoledne, kdy dítě spí. Tento každodenní kolotoč je velmi unavující pro ženy, jako matky. Co dělat aby byly právě tou ženou i pro manžela a nevypadaly vyčerpaně, ale naopak stále svěží a plné energie? Důležité je zachovat chladnou hlavu a neřešit všechny problémy okolo chodu domácnosti složitě. Každá matka na mateřské by se měla o sebe starat.
pracující matky
Měla by být i trochu sobecká. Musí si najít čas na nákupy, kávu s kamarádkou, relaxační koupel, zajít si na kosmetiku. Samozřejmě, vše nejde skloubit dohromady, ale pokud to čas dovolí, alespoň jednou týdně dělat věci sama a pro sebe. Je to velmi důležité, neboť tímto odpočinkem získává žena zpátky svůj elán, energii, vypadá odpočatě. To samozřejmě ocení i manžel, který chce mít doma usměvavou a krásnou manželku, ne paní, která se jen stará o jejich miminko a je stále unavená a strhaná.

4.7/5 - (4 votes)