Víte, jak se efektivně učit?

Mnoho z vás si myslí, že když učení neleze do hlavy dle plánu, že je chyba ve vás samotných. Přemýšleli jste někdy nad tím, co se nachází ve vašem okolí? Co vše může ovlivnit kvalitu studia? Již v Řecké antice vznikla myšlenka toho, že chaos je na počátku všeho. Buďme ale rádi, že žijeme ve století pravidel, minimalismu a informovanosti. Prosvětlený byt, zelené rostliny a pořádek, to je styl dnešní doby, který pozitivně ovlivňuje naše životy i psychiku. Vyžeňte chaos ze svého prostředí!
laptop a nervozita

Prostor k učení

 
Ačkoliv máte pokoj vybaven designovým nábytkem a dle posledních trendů, neznamená to, že vše půjde jako po másle. Zaměřte se na barvy, na uspořádání, na světlo. Nevěříte? Vyzkoušejte tyto triky:

1. Větrat, větrat a větrat!

Mozek potřebuje dostatek kyslíku, tak mu ho dopřejte v plné míře a nebojte se pravidelně větrat!

2. Stabilní místo a dostatek světla

Najděte si místo, které vám k učení vyhovuje, není pravidlo, že přeci musíte sedět u stolu. Je pro vás lepší sedačka či postel? Nebo se vám lépe učí u stolu, ale máte jej v tmavém koutě? Přestěhujte ho pod okno!

3. Klid a ticho

Při učení se zbytečně nerozptylujte rádiem nebo youtoube kanálem. Nezapomeňte, že při jakémkoliv rozptýlení trvá mozku nejméně 20 minut, než se začne znovu plně soustředit! Zajistěte si, aby vás nikdo nerušil, dopřejte si klid, pak se budete lépe soustředit.
pokoj studenta

4. Přestávky

Máte hodně studijní látky a říkáte si, že to zvládnete dostat do hlavy najednou? Děláte chybu! Dlouhou látku si rozdělte na jednotlivé bloky, kterým se vždy budete po částech věnovat. Po naučení takového bloku si dopřejte 15 minut pauzu, v které se můžete věnovat činnosti, která vás naplňuje a baví. Po pauze si zopakujte probraný blok a pokračujte dále.

5. Úklid

Není nic horšího než se učit na stole, který je chaoticky uspořádán. Veškeré zbytečnosti vás mohou rozptýlit. Postačí učebnice, papír a zvýrazňovače, víc nic nepotřebuje